Zakopane kuchnia wegańska - Wypoczynek z wegańską kuchnią - Wege -

Zakopane kuchnia wegańska 


Zakopane kuchnia wegańska 

Weganizm to stosunkowo nowy sposób odżywiania, który zaczyna stosować coraz większa liczba ludzi. Z roku na rok liczba wegan rośnie, a ta dieta staje się coraz bardziej popularna nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Znalezienie wypoczynku z wegańskim jedzeniem jest jednak dużym wyzwaniem. Często w pensjonatach, hotelach czy gospodarstwach agroturystycznych jedynym wyżywieniem dla wegan są dosłownie frytki i surówki. Czy zatem Zakopane kuchnia wegańska jest możliwa? 

Roślinne jedzenie u podnóża Tatr

Górale są głęboko zakorzenieni w tradycji. Folklor, gwara,  góralska muzyka i taniec. To na pewno wyróżnia nas spośród innych miejscowości w Polsce. Tradycję można odnaleźć również w tutejszych daniach. Dlatego w większości restauracji można dostać kwaśnicę na żeberku, ciągnące sery i oscypki oraz tradycyjny żur. Jednak powoli zmienia się mentalność tutejszej ludności. Restauracje i karczmy wprowadzają do swojego menu więcej lekkich potraw, które bazują na kuchni roślinnej. 

Wegańska kuchnia w Tatra House

My również lubimy i gotujemy tradycyjnie, ale uwielbiamy także eksperymentować w kuchni i zaskakiwać naszych Gości wegańskimi odpowiednikami typowych Polskich potraw. Podstawą naszej kuchni są sezonowe warzywa i owoce, które dostarczają nam lokalni rolnicy. To między innymi: świeże sałaty, pomidory, ogórki, ziemniaki, jabłka, gruszki i wiele innych pysznych i pełnych witamin składników. Po całym dniu wędrówki po górskich szlakach każdego może dopaść mały głód. Wówczas myślimy tylko o jednym – zjeść pysznie, zdrowo i do syta! W naszym Pensjonacie to możliwe! Poza wegańskimi śniadaniami i obiadokolacjami serwujemy również dania wegetariańskie, bez laktozy i glutenu. Już teraz nie musisz się martwić o kwestie jedzenia przed przyjazdem na wymarzony urlop w góry. Rozsmakuj się w naszej kuchni Tatra House!


Rezerwuj